Sgk Borcu Olanlar Dikkat Yarın Son Gün !

SGK tarafından 31 ekim son olan prim ödemeleri ve prim ertelemelerini 7 kasım 2017 ye kadar uzatmıştı. Bu tarih için ödeme süreleri yarın son günü !

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim ve diğer ertelenen ödemeleri, bankalar ve kurum tahsilat sistemlerinin yaşamış olduğu problemler yaşandığını belirtmişti.

2017 eylül sigorta primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında işverenlerin ertelenen 2016’nın aralık primleri ve yapılandırma taksitleri ile birlikte, ödeme son günü olan 31 Ekim 2017’de tahsilatlarda sıkıntı yaşanmış olduğu ve bir çok kişinin mağdur düştüğü belirtilmişti..

SÜRE 7 KASIM 2017’de DOLUYOR!

Bu aksaklıklardan ötürü işveren ve sigortalıların yaşadığı sorunu önlemek amacıylamaksatı ile son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 olan prim ve diğer tüm sigorta ödemelerinin son günü ertelenerek 7 Kasım 2017 yapılmıştı.

ÖDENMEYEN BORCA GECİKME ZAMMI UYGULANACAK ve TEŞVİKTEN FAYDALANAMAYACAK

Sgk kurumu tarafından belirtilen açıklamada verilen uzatma tarihine kadar ödenmeyen alacaklardan dolayı teşvik ve gecikme zammına uğramamaları için özellikler uyarılar yapılarak, şu ifadelere yer verildi: “İşverenlerimizin, sigortalılarımızın sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması açısından belirtilen tarihlere kadar ilgili borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir.”

Yazar: Musa ŞAHAN

Yaşadığı Yer: Türkiye, Hatay Eğitim Durumu: Lisans (İşletme) Meslek: Muhasebe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir